Hindame Fifaa Grupis väga kõrgelt meid ümbritsevat keskkonda ja seetõttu oleme võtnud endale kohustuse edendada säästvat arengut ning keskkonnasõbralikke tavasid. Mõistame, et peame kasutama planeedi ressursse säästlikult ja jätkusuutlikult. Seejuures pöörame tähelepanu keskkonnale laiemalt – meie panus kogukonda, nii oma töötajate kui erinevate tuge vajavate organisatsioonide kaudu, aitab kaasa üldise elukeskkonna ja -kvaliteedi paranemisele.
Oleme esimese jaekaubanduse valdkonna ettevõttena otsustanud vabatahtlikult alustada ESG raportite koostamisega. ESG on ettevõtte keskkonna-, sotsiaalsete ja juhtimismeetmete kogum, mis aitab luua pikaajalist väärtust. Meie esimene raport valmis 2021. aasta andmete põhjal ning plaanime seda uuendada iga paari aasta tagant. Põhjaliku ESG raporti abil on meil võimalik analüüsida, millistes valdkondades on meil veel arenguruumi ja kus oleme juba vastutustundlikult käitunud. Raporti tulemusena koostame detailse ja pikaajalise plaani oma jätkusuutlikkuse arendamiseks. Loodame oma eeskujuga motiveerida ka teisi ettevõtjaid analüüsima kehtivate standardite ja mõõdikute abil oma panust keskkonda. Raporti eestikeelne lühiversioon on leitav SIIT.
Raporti täisversioon on leitav SIIT.
Pakendijäätmete vähendamine
Pakend mängib kliendi ostukogemuses olulist rolli – see on vajalik kauba kaitsmiseks ja omaduste säilitamiseks. Kuigi visuaalselt atraktiivne pakend võib kliendi silmis ostukogemust parandada, leiame, et funktsionaalsus ja jätkusuutlikkus on tänapäeval olulisem kriteerium. Pöörame Fifaas suurt tähelepanu jätkusuutlikule logistikale. Näiteks kasutame võimalusel tarnijate kaubaga saabunud kartongkaste, et nendes omakorda meie klientidele tellitud tooted saata. Kõik kastid on terved ja puhtad ning märgistatud vastava kleebisega. Kasutatavad paberist kleepsud ja teibid on valmistatud keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid kasutades.
Pappkastide taaskasutamisel langeb nõudlus uute kastide järele, mis ka üleüldiselt vähendab nõudlust paberi ja energia järele. Pärast mitmekordset transportimist on kast endiselt taaskasutatav, nii et materjali saab pärast teist või kolmandat kasutuskorda paberiks ümber töödelda. Kastide ringlusesse võtuga saame vähendada jäätmeid, prügilasse mineva prügi hulka ja loodusvarade liigtarbimist ning aidata kaasa puhtamale õhule. Taaskasutades kaubakaste, muudame kogu tarneahela rohelisemaks. Papi taaskasutamine kulutab 75% vähem energiat, kui uue loomine. See säästab umbes 400 kg süsihappegaasi heitkoguseid ühe tonni ringlusesse võetud papi kohta, mis on võrreldav enam kui 1600 kilomeetri autoga sõitmisega.
Mõned sammud, mida oleme teinud või teeme, et kogu meie teekond oleks jätkusuutlikum:
• Oleme otsustanud oma lao tööprotsessid 2024. aastaks teha paberivabaks.
• Pakime oma kauba taaskasutatud karpidesse ja biolagunevatesse kottidesse.
• Sorteerime tööruumides oma jäätmed.
• Kingime töötajatele sünnipäevadel lõikelillede asemel potitaimi, et ilu püsiks kauem.
• Asendame aegunud valgustuse tööruumides ja kauplustes säästlike LED valgustitega.
• Kasutame kauplustes kommunikatsioonivahenditena digitaalseid ekraane paber- või plastplakatite ja reklaamikandjate asemel.
• Suurendame ökotoodete osakaalu oma pakutavas tootevalikus.
• Otsime aktiivselt jätkusuutlikke transpordilahendusi ja kasutame selleks aina rohkem CO2-heitevabu alternatiive.
• Investeerime säästlikesse tootmise tehnoloogiatesse, et vähendada energia kasutust ja saastet.
• Pakume klientidele väikepartiide tootmist, mis valmistatud vastavalt vajadusele, et vältida ületootmist.
Üheskoos saame muuta keskkonna meie ümber meeldivamaks. Hooli Sina ka!