Jalgpalli Liidu maskott

Fifaa on Eesti Jalgpalli Liidu suursponsor alates aastast 2014. Sellesse ajajärku mahub palju huvitavaid projekte ning üheks põnevamaks ja mahukamaks projektiks võib välja tuua EJL maskoti loomise. Koondiste maskotiks on valitud Kalevipoja eeposest inspireerituna siil – peategelase tark nõuandja.

Maskottide tootmine pole küll FIFAA igapäevane tegevus, kuid kuna väljakutsed hoiavad meid teravana, siis haarasime härjal sarvist. Või siis õigemini siilil okkast. Kõigepealt tuli abstraktsest siili logo disainist tuletada maskott, mis oleks äratuntav, samas võimaldaks vabalt liikuda, kannaks koondise sümboolikat ja nooremal põlvkonnal viiks “nunnumeetri punasesse”.

Maskoti loomise puhul pakkus kõige suuremaid väljakutseid maskoti pea, mis esimeste mudelite puhul osutus kandjale liiga raskeks. Protsessi käigus kord lisati siilile okkaid ning kord eemaldati neid. Lisaks, et maskoti kandja näeks segamatult ümbrust, tehti maskotil silmi suuremaks. Väga oluline roll oli ka materjali sobivusel ja selle töötlemise võimalustes, et tagada toote pikaaegne vastupidavus. Kogu protsess võttis aega 4-6 kuud. 


Logi sisse meie kliendikeskkonda

Unustasid parooli?

Pole veel kontot? Registreeru

Konto loomine

Konto olemas? Logi sisse